Kartvizit Nedir?

Kartvizitler, kişi ya da firmaların kurumsallaşmış yüzünü yansıtan tanıtım araçları olarak karşımıza çıkar. Kartvizitler çok amaçlı bir şekilde işlev görerek, kurum ya da kişilerin reklamını yapmakla birlikte aynı zamanda ihtiyaç sahiplerinin, firmalara ya da üreticilere en doğru şekilde ulaşımını da sağlar. Bir kartvizit üzerinde yer alması gereken unsurlar, kurumun logosu ve ismi, kurumun yöneticisinin unvanı ve ismi, kartviziti elinde bulunduran kişilerin kolay bir şekilde erişim sağlayabilmesi adına, telefon ve fax numarası, varsa web adresi ve posta adresi olmaktadır. Firma ve kişilerin kendilerini tanıtacak uygun bir kartvizit tasarımı için inceleyebilecekleri çok sayıda kartvizit örnekleri mevcuttur.

Kartvizit Çeşitleri Nelerdir?

En yaratıcı kartvizit çeşitleri genellikle tercih edilen kartın laminasyonu ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Laminasyonda, mat ya da parlak selefon, fantezi tual kâğıt, kısmı laklı baskı, altın ve gümüş görünümlü baskı, şeffaf PVC ve plastik malzemeler kullanılmaktadır. Selefon kartvizitler genellikle ucuz kartvizit tercihi olan kişiler tarafından tercih edilir. Şeffaf kartvizitler hem daha dayanıklı hem de daha kaliteli baskılardır. Tüm bu laminasyonlar üzerine logoların ya da şirket isimlerinin kabartmalı şekilde uygulanması tasarımı daha sıra dışı bir hale getirir. Plastik laminasyona sahip kartvizitler, gösterişli ancak pahalı kartvizitler grubuna girer.

Kartvizit boyutları ise, kart üzerine yerleştireceğiniz içeriğe bağlı olarak değişebilir. Bunun için genellikle, 50×85, 45×85 ve 55×85 ebatlarında olmaktadır.

Kartvizit Tasarımı Neden Önemlidir?

Kartvizitler, firmanız ya da vermiş olduğunuz bireysel hizmet adına ilk izlenimi oluşturacak araçlar olduklarından ticari ve mesleki hedeflerinize en hızlı şekilde ulaşmanız konusunda köprü görevi görürler. Daha iyi reklam, daha fazla müşteri ve daha fazla tercih edilirlik anlamına gelir. Bu sebeple izmir kartvizit oluştururken bu konuda masraftan kaçmayarak daha titiz bir yaklaşım içinde olmanız tavsiye edilir.

Kartvizit Tasarımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

İyi bir izmir kartvizit hem görsel hem de içerik bakımından sizi ya da kurumunuzu tam anlamıyla yansıtabilmelidir. Bunun için ana hatları doğru bir şekilde belirlenmiş bir tasarım tercih edilmelidir. İcra etmiş olduğunuz meslek grubunun niteliğine göre şık, resmi ya da biraz daha esnek hatlar ile tasarlanmış kartvizitleri seçmeniz gerekmektedir. Yaptığınız iş ve kartvizitiniz birbiri ile uyumsuz olmamalıdır.

kartvizit örnekleri

Kartvizit tasarımı yaptırmak isteyen kişiler için bir diğer önemli konu, kartvizitin dayanıklılığıdır. Kolay yırtılabilen ve yıpranabilen baskılar tercih edilmemelidir. Selefon kartvizitlerde, çabuk yıpranma ve yırtılma olabileceğinden bu tip baskıları tercih etmemeniz tavsiye edilir. Kartvizitinizin rengi akılda kalıcı olmalıdır. İçerikteki yazıların taban renk ile kontrast oluşturarak kolayca okunabilmelidir. Yazı tipinin de ve puntosunun da kolay anlaşılabilir ve okunabilir olması tercih edilir.

İzmir matbaa firması tasarımlarındaki bir diğer önemli nokta kartvizit içeriğinin hazırlanışı ve kart üzerine yerleştirilmesidir.  Kurumsal tanıtımınızı yapacağınız içerik kısmı, gereksiz bilgi kirliliği içermemelidir. Kartvizit üzerinde verilen bilgiler şık ve sade bir biçimde sunulmalıdır. Bunun yanında bilgiler %100 doğru olmalıdır. Sizinle iletişime geçmek isteyen bir müşteri, kart üzerine yerleştirmiş olduğunuz her iletişim adresine erişim sağlayabilmelidir.

Baskılarda, kurumsal kimliğinizden çok bireysel kimliğinizi yansıtmaya çalışmamanız gerekir. Böyle bir tercih müşterileriniz üzerinde iyi bir intiba bırakmaz. Tasarım ne eksik ne de fazla olmayacak şekilde düzenlenmelidir. Tasarım için kartvizit katalogları ve kartvizit örnekleri incelenmeli, olabildiğince özgün ve akılda kalan hatlar ile oluşturulmuş tasarımlar tercih edilmelidir. Elbette ihtiyaç duymuş olduğunuz tasarım, ancak kaliteli ve bilinçli çalışma performansına sahip bir baskı firması tarafından gerçekleştirilebilecektir.

Kaliteli Ve Şık Kartvizit Tasarımı Arayanlara

Kartvizit baskılarınızın tasarımını ve basımını gerçekleştiren firmamız, kurumsal tanıtımınızın en doğru ve ölçülü şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Gelişmiş teknoloji ürünü tasarım programlarımız ve baskı ekipmanlarımız, ihtiyaç duymuş olduğunuz tasarım konusunda daha fazla alternatif sunar. Tasarımlar, müşterinin istekleri doğrultusunda gerçekleştirilmekle birlikte, bu süreçte müşteri ile sürekli iletişim sağlanarak, tasarım kusursuz bir hale getirildikten sonra basım gerçekleştirilir. Kartvizit tasarlama, alanında eğitimli grafik tasarımcılarımız tarafından gerçekleştirilerek baskılarınız en kısa süre içerisinde adresinize ulaştırılır.

Kartvizit fiyatları, kartvizit ölçülerine, çeşidine ve tasarımında harcanan emeğe göre değişiklik göstermektedir. Firmamız bu konuda çok geniş bir seçim şansı sunar. Dilerseniz tasarımınızı kendiniz yaptığınız bir kartvizitin basımını da gerçekleştirmemiz mümkündür. basımlar dilediğiniz sayıda, dilediğiniz laminasyon üzerine yapılır ve daha düşük bütçeli bir kartvizit basımı gerçekleştirmeniz sağlanır.

İzmir’de Nerede Kartvizit Bastırabilirim? Fiyatları Nelerdir? Ne Kadar Sürer?

Kartvizitler tüm firmaların ve kişisel girişimlerin ihtiyaç duydukları kısa şekilde kendilerini ve verdikleri hizmeti tanıtmalarını sağlayan baskı ürünleridir. Kartvizit sayesinde firmalar ve kişiler verdikleri hizmet açısından müşterilerinin ve hedef kitlelerinin aklında yer edebilirler. Ülkemizde her şehirde kaliteli matbaa firması bulunmaktadır. İzmir ilimizde de pek çok kaliteli matbaa firması vardır. Kartvizit türü baskılar herhangi bir matbaa şirketinden bastırılabilecek ürünlerdir. Kişiler dilerlerse kendi tasarımlarını matbaacılara bastırabilecekleri gibi, tercih etmeleri halinde kaliteli reklam ve matbaa ajanslarında kartvizit tasarımı da yaptırabilirler. Tercih edilmesi halinde pek çok farklı örnek tasarım arasından seçim yapmak da kartvizit yaptırırken söz konusudur.

Firmalar bünyesinde çalışan kişilerin tümüne kartvizit yaptırdıkları için genelde sade bir tasarım tercih ederler. Firmaların kartvizit basıklarında genelde bir logo, çalışanın adı soyadı ve pozisyonu bilgileri yer alır. Firma içerisinde dahili telefon numarası da kartvizit bilgisinde yer alan diğer bir bilgidir. Kişisel girişimlerde ise kişiler genelde daha kişiye özgü kartvizit tasarımı tercih ederler. Bu noktada kartvizit boyutları da klasik türden boyutlara oranla farklılık gösterebilir. Kaliteli matbaa ve reklam firmaları tercih edilmesi halinde ideal boyutlardan ve tasarımlardan oldukça farklı türden kartvizit yapabilmektedirler.

İzmir’de tüm matbaa firmalarında kartvizit bastırmak mümkündür. Fakat eğer firmalar yüksek kalitede ve yaratıcı tasarımlar arıyorlarsa bu durumda yüksek kalitede hizmet veren matbaa firmalarını tercih etmeleri gerekir. Bazı matbaa şirketlerinde yenilikçi ve aykırı tasarımlar bulmak mümkünken, bazı firmalar ise klasik türden tasarımlarda uzmanlaşmışlardır. Kartvizit gibi küçük bir tanıtıcı baskıda en ufak detayın dahi büyük öneme sahip hale geldiğini söyleyebiliriz. Bu noktada her türlü renk ve fontun detayının önemli hale geldiğini görürüz. Kartvizitte tasarım haricinde dikkat edilmesi gereken bir konuda, kartvizit kartının kalitesidir. Çok ucuza kartvizit yaptırmayı tercih eden kişiler ve firmalar genelde kartın kalitesinden kısarlar. Verilen hizmetin en iyi şekilde tanıtılmasında tasarımdan önce temel bir konu olan kartın kalitesinin başta geldiğini söylemek mümkündür.

Kartvizit Fiyatları Nelerdir? Basımı Ne Kadar Sürer?

Kartvizitte fiyatlar oldukça uygundur. Binlerce kartviziti 100 TL’nin altına fiyatlarla satın almak söz konusudur. Tabi bu noktada tercih edilen tasarımın sadeliğinin payı önemlidir. Eğer kişiler veya firmalar çok sade ve daha önceden kullanılmış bir tasarım tercih ederlerse bu durumda kartvizitlerinin ellerine geçmesi 1 gün gibi kısa bir süre sürebilmektedir. Bu durumda kartvizitin fiyatı da oldukça uygun olacaktır. Kartvizit tasarım açısından şeffaf kartvizit olacaksa bu durumda fiyatın bir miktar artacağını da söyleyebiliriz. Şeffaf kartvizit türü baskılar çok daha dikkat çekici ve ilgi uyandırıcıdır. Üstelik bu türden kartvizitlerde tasarımda yenilikler yapmak ve sıradan kalıpların dışına çıkmak da daha kolaydır. İzmir kartvizit açısından her türden özellikte ve kaliteli tasarımda baskının bulunabileceği bir şehirdir diyebiliriz.

Firmaların daha sıra dışı bir tasarım tercih etmeleri durumunda veya kartvizit tasarımını sıfırdan tekrar yaptırmak istemeleri durumunda, fiyatın ve sürenin artacağını da söyleyebiliriz. Bu noktada baskıya ek olarak bir de tasarım için harcanan emek ve süre işin içerisine girdiği için firmaların ekstra ücret ödemeleri gerekir. Her ne kadar baskı süresi birkaç saatten fazla süremese de tasarımın ortaya çıkarılması için firmaların en fazla 2-3 gün gibi sürelerle beklemeleri gerekir. Firmalar dilerlerse kartvizit üzerinde oluşturulan tasarımı daha sonra firma ile ilgili diğer alanlarda da kullanabilirler. Kartvizitler firmaların ve kişisel girişimlerin olmazsa olmazı, tanıtımda fark yaratmalarını sağlayan baskı ürünleridir.